Jak to všechno probíhá?

  1. Začátek je na Vás! Pošlete nám ukázku z knižního rukopisu na email redakce@backstagebooks.cz nechte nám chvilku času na to, abychom se s ní seznámili.
  2. Rádi nás text zaujme, zavoláme a uvidíme, kteří jsme na stejné vlně.
  3. Jedním z možných osobních nastavení, při pohledu na moje bližší seznámení s vámi a vyděláváním s naší nakladatelskou činností.
  4. Po oboustranném souhlasu sepíšeme smlouvu. Probereme vaše představy ohledně výsledného díla, a to z pohledu redakčního, vizuálního, ale i takového marketingového.
  5. Samotný přerod rukopisu v knize zpravidla netrvá méně než dva měsíce a má tři nezávislé fáze. Tou úvodní je příprava knih po stránce obsahové, tedy redakční a jazykové korekce, případně hledáme opracování textu do finální podoby.
  6. Buď souběžně s úvodní fází nebo po svém příjezdu příprava grafické podoby knihy. Vzniká obálka, na virtuálních stránkách se zobrazuje text a případné obrázky a grafik připravuje knihu k sazbě.
  7. Poslední fází je tisk knih, následný distribuovaný titul do prodeje, možné podporovatelům z předprodeje apod. A docela ji posíláme v autorovi či autorce!
  8. Hotové knize jsme kreativní celorepublikovou distribuci a profesionální marketingovou podporu. Nechte jak dílo, tak tvůrce jít snazší cestu do čtení!
Rádi navážeme partnerství s autorem / tvůrcem projektu, který již aktivně buduje fanouškovskou základnu a hodlá čtenářům, kteří mají prospěch literární zážitek.

Desatero spolupráce s námi

Nečekáme, že za námi přijdete s knihou připravenou jít hned druhý den do tisku. Vznik literárního díla je komplexní proces a jako takový vyžaduje práci celého týmu lidí.

Postaráme se tedy nejen o grafické přípravou společného titulu a následný tisk, ale také ve spolupráci s Vámi vybrousíme text k dokonalosti.

Korektura a redakční úpravy zahrnují kontrolu gramatiky, stylistiky i členění textu. Dáme za Vás pozor na přebytečné mezery, chyby v obsahu a klidně také na věcnou správnost - přece aby nevznikla fantasy, kde se čaroděj neklidně dívá na své digitální hodinky!

Pomoci umíme i se souvisejícími texty, jakou jsou anotace knihy nebo různé popisky na sociální sítě.

Prostě uděláme všechno proto, aby se z odstavců stala kniha!

Jsme připraveni podat pomocnou ruku začínajícím autorům, kteří nás poctí svojí prvotinou.

Těšíme se na váš text

redakce@backstagebooks.cz