Jak to všechno probíhá?

  1. Začátek je na Vás! Pošlete nám ukázku z knižního rukopisu na redakce@backstagebooks.cz a nechte nám chvilku času na to, abychom se s ní seznámili.
  2. Jestliže nás text zaujme, zavoláme si a zjistíme, jestli jsme na stejné vlně.
  3. Jednání může pokračovat osobním setkáním, při kterém se my blíže seznámíme s Vámi a vy zase s naší nakladatelskou činností.
  4. Po oboustranném souhlasu sepíšeme smlouvu. Probereme Vaši představu ohledně výsledného díla, a to z pohledu redakčního, vizuálního, ale i třeba marketingového.
  5. Samotný přerod rukopisu v knihu zpravidla netrvá méně než dva měsíce a má tři zásadní fáze. Tou úvodní je příprava knihy po stránce obsahové, tedy redakce a jazykové korekce, jejichž cílem je opracování textu do finální podoby.
  6. Buď souběžně s úvodní fází nebo po ní probíhá příprava grafické podoby knihy. Vzniká obálka, na virtuálních stránkách se řadí text i případné obrázky a grafik připravuje knihu k sazbě .
  7. Poslední fází je tisk knihy, okamžitě následovaný distribucí titulu do prodeje, případně podporovatelům z předprodeje apod. A samozřejmě ji posíláme i autorovi či autorce!
  8.  Hotové knize jsme schopni zajistit celorepublikovou distribuci a profesionální marketingovou podporu. Aby jak dílo, tak tvůrce měli snazší cestu do čítanek!
Rádi navážeme partnerství s autorem/tvůrcem , který již aktivně buduje fanouškovskou základnu a hodlá čtenářům přinést silný literární zážitek.

Desatero spolupráce s námi

Nečekáme, že za námi přijdete s knihou připravenou jít hned druhý den do tisku. Vznik literárního díla je komplexní proces a jako takový vyžaduje práci celého týmu lidí.

Postaráme se tedy nejen o grafické přípravou společného titulu a následný tisk, ale také ve spolupráci s Vámi vybrousíme text k dokonalosti.

Korektura a redakční úpravy zahrnují kontrolu gramatiky, stylistiky i členění textu. Dáme za Vás pozor na přebytečné mezery, chyby v obsahu a klidně také na věcnou správnost - přece aby nevznikla fantasy, kde se čaroděj neklidně dívá na své digitální hodinky!

Pomoci umíme i se souvisejícími texty, jakou jsou anotace knihy nebo různé popisky na sociální sítě.

Učiníme vše proto, aby se z odstavců stala kniha!

Jsme připraveni podat pomocnou ruku zkušeným autorům, kteří mají vysoké ambice a soustavně pracují na svém díle a soustavně budují své jméno na sociálních/literárních sítích. 

Těšíme se na váš text

redakce@backstagebooks.cz