Daniel Šmíd

Daniel Šmíd (* 10. listopadu 1970]) je český mentor, lektor etikety a odívání, publicista a autor knih, propagátor kultivace firemního prostředí.

Vystudoval střední hotelovou školu, obor vedení hotelů a gastronomických provozů, a původně se živil jako manažer, obchodní ředitel, potažmo konzultant.[2]

Byl brand ambasadorem krejčovství Delor.

Od roku 2012 působí jako lektor a mentor. O korektním chování a oblékání na úrovni jak ve firemním prostředí, tak mimo něj, vede přednášky, workshopy a semináře. Píše do lifestylových časopisů a pravidelně jako odborník na etiketu a chování vystupuje v médiích. Vede rovněž projekt Zdvořilost do škol, zaměřený na studenty pražských a brněnských univerzit, středních i základních škol.

V roce 2018 mu v nakladatelství Computer Press vyšla kniha o chování pro děti Planeta ETK-017.

V roce 2020, po úspěšné crowdfundingové kampani na serveru Startovač, vydal v nakladatelství Backstage Books knihu o pánských oděvech a moderním gentlemanství Smart Casual. Na tu v roce 2021 volně navázala Etiketa domácí, kniha o chování v domácím prostředí. Její předmluvu napsala Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské a účastnice taneční soutěže České televize StarDance …když hvězdy tančí.

Daniel Šmíd

Autorovy knihy