Příběh mladých přátel na cestách po Evropě aneb Low-cost za každou cenu.

Příběh mladých přátel na cestách po Evropě aneb Low-cost za každou cenu.

Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu po Evropě!

Začalo to nevinně. V roce 2015 se trojice středoškoláků Jan Muž, Jan Tománek a Tadeáš Rulík vydala na společný výlet vlakem do polského Gdaňsku. Pěšky přecházeli hranice, spali v uličce v nočním vlaku a týden přežívali na mražené pizze či zavařeninách – to vše s cílem užít si parádní dovolenou a utratit co nejméně. Získali své první zkušenosti s půjčováním auta nebo objednáním ubytování přes internetové platformy. Tento způsob cestování je nadchnul a další výlety na sebe nenechaly dlouho čekat – v následujících letech v rozšířené skupině navštívili například Pobaltské republiky, Mallorku, projeli Balkánský poloostrov, Maroko, Guadeloupe nebo Gruzii.  

„Na naše společné výlety vzpomínám jako na jedny z nejlepších zážitků posledních let. Pochopitelně se po návratu domů chci o zážitky podělit ať už s rodinou nebo přáteli, to ale bývá problém – naše cesty totiž vnímám jako sérii jednotlivých na sebe navazujících vtipných situací, které dohromady vytvářejí jedinečnou atmosféru. Tím jsou pro mě naše výlety jedinečné. Když někdo nezná mé přátele nebo všechny detaily cesty, jen těžko se vžije do mého vyprávění. Konečný výsledek je potom takový, že to nejzajímavější z našich dobrodružství zůstane uvnitř skupiny v podobě „inside“ vtipů, které nikdo jiný nepochopí. To mě velmi mrzelo. Právě to byla pro mě největší inspirace, a především výzva k vytváření zápisků z našich cest a jejich následnému sepsání do souvislého příběhu,“ vysvětluje autor knihy, Tadeáš Rulík.

Cestopis Low – cost za každou cenu obsahuje příběhy z Balkánu a zemí západní Evropy. Je ideálním spojením lehkého, zábavného čtení a zároveň průvodce na cesty plný inspirace i rad ohledně cestování. Velkou přidanou hodnotou jsou fotografie Tomáše Kostkana. Zdařilé snímky se vhodně doplňují s textem a čtenář má díky nim možnost ponořit se do příběhu a stát se součástí výpravy.

Grafik Martin Stehlík tentokrát stál před nelehkým úkolem – sladit dohromady autorské ilustrace Tadeáše Rulíka a původní návrh růžové obálky Terezy Ungrové a graficky je sjednotit se zbytkem cestopisu. Výsledkem je okouzlující spojení elegance a svěžesti, které působí velmi příjemně. 

Doporučujeme

Google poezie slaví sedmé výročí tištěnou knihou.
Knihovna

Google poezie slaví sedmé výročí tištěnou knihou.

Už jste někdy na internetu našli něco, co by vás vůbec nenapadlo hledat? Možná to byla google…

První kniha o fenoménu Smart Casual již v prodeji!
Knihovna

První kniha o fenoménu Smart Casual již v prodeji!

Pánové, naučte se mnohem lépe oblékat a vypadat! Po úspěšné crowdfundingové kampani na serveru…

Pan primář: Striktní strip z prostředí českého zdravotnictví k Vám přichází v knižní podobě.
Novinka

Pan primář: Striktní strip z prostředí českého zdravotnictví k Vám přichází v knižní podobě.

Pan primář vás vyléčí z iluzí! Komiksový strip ze světa klinické praxe má knižní podobu. I když o…