Právě vyšlo

Přeživší

Young adult kniha s prvky fantasy

Šestnáctiletá Klaudie Urbanová žije v Praze roku 2120. Po ulicích se potulují zoufalí lidé a na Pražském hradě sídlí ta nejkrutější stvoření, Živli. Byli stvořeni samotnou přírodou a do vínku jim byla přidána krutost a obliba v bolesti. Byli bez srdce a jediné, co uměli, bylo spřádat intriky a zrady. Tyto bytosti zabodly svou dýku do srdce Evropy, do našeho hlavního města Prahy, a tím vzkvétajícímu městu utnuly jeho veselý život.

Nyní by bylo město na mapě zachyceno jako špinavý flek, jako jeden velký slum. Obživy tu bylo pomálu, a když vás nezabil hlad nebo horečka, zabil vás někdo jiný. Byl to kolotoč smrti a bolesti, který se točil čím dál tím rychleji.
V tomhle mrtvém městě žila Klaudie se svojí rodinou. Její život se rozpadl na malé střípky a její rodina také. Ona je nyní jen mohla držet ve zkrvavených rukou a pokoušet se slepit je dohromady. Jenže její matka se zbláznila a ona se musela postarat o svého malého bratra Tobiho. Jediná její opora je její přítel z dětství Alois, který má dost starostí s vlastní rodinou.
Klaudie se hlavně pro lásku ke svému bratrovi vydává každý den do nehostinných ulic plných bláta a nebezpečí. Hledá jídlo a vodu na další dny nebo něco teplého, čím by se večer zahřáli. Jednoho dne se Klaudie rozhodne zariskovat a bude stát jen krůček před smrtí.
Naštěstí ji zachrání záhadný cizinec, který ji vezme k sobě domů a postará se o ni. To bude první krok ke vzniku jejich přátelství a možná i něčeho většího... Čistou náhodou však Klaudie prohlédne jedno z jeho mnoha tajemství. V ten moment si myslí, že horší tajemství ani není. Brzy se ale bude muset rozhodnout. Koho si vybere, rodinu, nebo mladíka, kterého miluje?
Její zdravý rozum a srdce si nerozumí. Kdyby neměla povinnosti, hned by věděla, co nebo koho by si zvolila. Jenže ona povinnosti má a je vázána slibem ke své rodině, k lidem, které znala od narození. I přes obtížnost toho rozhodnutí zvolí svou rodinu a postaví se svému slibu a své povinnosti čelem. Mladá dívka, na jejíž ramena jako by byla posazena celá tíha světa, se zarmoucená toulá pražskými uličkami. Už nikdy mladíka neuvidí a potřebuje trochu klidu na přemýšlení.
Dopřeje si volný den, během kterého si bude třídit své myšlenky a vyrovnávat se se svým zklamáním. Jenže i malá chvilka nepozornosti zde může stát život. Během jedné sekundy přijdete o všechno. Když se Klaudie večer vrací domů, čeká ji nemilé překvapení, které by nechtěl nikdo zažít. A ona má znovu na výběr. Buď bude bojovat, nebo zemře.

Bibliografické údaje
Autor: Anastazie Zachardová

Grafická úprava obálky & knižní sazba: Petr Jančík

Ilustrace obálky: Klára Klihavcová 

Redakční úprava: Hedvika Landová

Datum vydání: Srpen 2020

Popis knihy: E-kniha, 215 stran, česky

ISBN: 978-80-88049-95-1

Máte knihu již přečtenou? Pomozte nerozhodným čtenářům a ohodnoťte knihu na databaziknih.cz

Související knihy